Społeczno - życiowe.

Skąd wziąć fajne zdjęcia na bloga?? Proszę bardzo, lista.


W pochmurną, deszczową i ciężką niedzielę proponuję lekką i krótką notkę ułatwiającą życie większości blogerów. Zdjęcia na bloga.

Kiedy zakładałam bloga, wiedziałam, że bardzo ważne są zdjęcia, dobrze dobrane i zrobione zdjęcia. Niestety, nie każdy umie i może je samemu zrobić. Zresztą, początkujący bloger nim wkręci się w prowadzenie bloga, nauczy się jak go prowadzić i czy nie odwidzi mu się za chwilę, nie inwestuje w sprzęt. Na każdym dobrym blogu są zdjęcia do wpisów, linków, profili, tylko skąd oni je biorą, skoro nie każdy umie je robić? Ze specjalnych stron oferujących darmowe zdjęcia, często bardzo dobrej jakości. Baki takich zdjęć umożliwiają pobranie zdjęcia za darmo i bez wskazywania autora.

Na tym polega licencja CCO, to korzystanie i używanie zdjęć w każdym celu. Kopiowanie, rozpowszechnianie, pobieranie, dodawanie, wklejanie itd. Zanim jednak skorzystacie z jakiegoś zdjęcia, lepiej upewnij się, że jest właśnie na tej licencji, poza nią funkcjonują inne. Polecam wyszukiwanie zdjęć po tagach, bo przeglądanie wszystkich zamieszczonych propozycji od najnowszych jest czasochłonne, a poza tym, warto wiedzieć czego się szuka, bo lepiej jak oraz pasuje do treści.

Oto moje ulubione miejsca:

http://kaboompics.com/

https://stocksnap.io/

https://unsplash.com/

http://search.creativecommons.org/

https://www.pexels.com/

https://picjumbo.com/

http://magdeleine.co/

Reklamy

4 myśli na temat “Skąd wziąć fajne zdjęcia na bloga?? Proszę bardzo, lista.

  1. Przydatna lista, szczególnie na początku „działalności”, kiedy nie stać kogoś na super aparat, albo po prostu nie umie się jeszcze na tyle nim obsługiwać, żeby upublicznić zdjęcia 🙂 z niektórych korzystam, ale kilku nie znałam. Dzięki!:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s