Quick books.

Niezwykłe historie i inspirujące biografie.


Bardzo często sięgając po książkę szukamy odskoczni od zwyczajnych spraw i wyskoku od normalnego życia. Pragniemy wejść do świata, gdzie niezwykłe przygody mają pozytywne zakończenie, a szlachetni ludzie, trwając w ciężkiej pracy, osiągają cel. Kiedy mamy złamane serce szukamy pikantnych i szalonych romansów, kiedy realny świat staje się zbyt brutalny, zatracamy się w fantastyce, a kiedy poszukujemy celu dla własnego życia, chcemy czytać porady i historie ludzi, którzy mają to za sobą, dzielą się swoimi doświadczeniami. Książki kipią nierealnością ( na szczęście), lecz są również takie, które właśnie przez autentyczność zyskują ogromne rzecze czytelników.

„Kupiliśmy ZOO” Benjamin Mee

Dla wszystkich tych, którzy, po stracie bliskiej osoby, szukają sposobu na dalsze życie, na pogodzenie się ze stratą i ruszenia dalej. Mimo smutnego i bolesnego przeżycia, które stało się początkiem całej historii, opowieść lekka i zabawna dla każdego wieku. Szalone pomysły, oddani ludzie i plan, który miał się nie udać.

„Jak zostać królem” Mark Logue, Peter Conradi

Wspaniała ekranizacja, ale równie zachwycająca książka. Ludzie z wyższych sfer też mają kłopoty i te kłopoty czasami są takie same, jak zwykłego człowieka. Po lekturze sądzę, że tak naprawdę głównym wątkiem jest głęboka potrzeba posiadania prawdziwego przyjaciela, który nie tylko pomorze w przemówieniach, ale da poczucie własnej wartości i bezinteresowne wsparcie.

„Walt Disney. Czarny książę Hollywood” Marc Eliot

Nieznane cienie człowieka, którego imię i nazwisko stało się marką na całym świecie, kręta droga, która doprowadziła na szczyt sławy oraz finansowego sukcesu. Brutalny świat raczkującego showbiznesu i człowiek z zdecydowanie liczebniejszymi maskami oraz cieniami, których świat nie jest świadomy.

„Niezłomny” Laura Hillenbrand

Tego typu historie zawsze pozostawiają po sobie odcisk, bo czytelnik zaczyna zastanawiać się nad sobą, swoimi słabościami, lekami i walką, którą toczy, a nazywa się ona ŻYCIEM. Prawdziwy bohater, którego zazwyczaj spotykamy w bajkach lub mitach, teraz ukazuje się w rzeczywistym świecie. Cały zestaw cech prawdziwego herosa: odwaga, honor, niezłomność, siła, wiara, wytrwałość, męstwo, ambicja, determinacja. Wzór jak z książki, jak z życia.

„Tajemnica Filomeny” Martin Sixsmith

Bolesne rozliczenie z przeszłością, błędami młodości, zatajonymi informacjami oraz bezwzględnością ludzi. Poruszająca historia, która pokazuje, że przeszłość ciągnie się za nami do czasu, aż nie zamkniemy jej na klucz i nie wyjaśnimy należycie. Pokazuje również nieuchronność czasu, a niekiedy bywa za późno na pełne zapomnienie.

„Dziennik Nimfomanki” ValerieTasso

Cóż, takie rzeczy też się dzieją. Tak naprawdę, to w mojej ocenie, pod pokrywą ciągłej ochoty na seks chroni się ogromna potrzeba miłości, takie czystej i zwyczajnej, uczucia dla drugiej osoby oraz poczucia bycia kochanym. Autorka wykazała się ogromną odwagą pisząc swoją historię seksualnego apetytu, jednocześnie pomagając tym, którzy są w podobnej sytuacji i nie umieją się w tym odnaleźć. Choć dla większości byłaby to czysta przyjemność, to sądzę, że takie wieloletnie życie musi być bardzo męczące i depresyjne.

„Zniewolony” Salomon Northup

Opowieść, która uzmysławia jak ogromnym skarbem jest wolność. Nabiera znaczenia dopiero po utracie, kiedy więzy krępują każdy ruch. Smutna, wstrząsająca oraz bolesna historia wolnego obywatela ukazująca, że wolność jest w człowieku, jest nim i nawet najgrubsze kraty tego nie zmienią. Lekcja historii, człowieczeństwa, pokory i empatii.

Reklamy

2 myśli na temat “Niezwykłe historie i inspirujące biografie.

  1. Też czytałam biografię Disneya i byłam zachwycona! Zawsze uwielbiałam Disneya, ale ta historia trochę zmieniła mi jego postrzeganie. Mimo wszystko uważam, ze jest świetnie napisana i polecam ją każdemu!

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s