Introwertyk

Czy wielcy introwertycy, to zamknięte i zahukane osoby? Inspiracje dla introwertyków.


Osoby z introwersją (wbrew powszechnej opinii) nie boją się ludzi, nie są nieśmiali, umieją odnaleźć się w społeczeństwie, a do tego świetnie realizują zadania, skupiają się na pracy i dzięki temu wspinają się na sam szczyt. Mało kto wie, które ze znanych nazwisk z różnych dziedzin życia publicznego również należą do tego grona i chociaż daleko im do towarzyskich ekstrawertyków, to osiągnęli sukces. „Najcichsi ludzie mają najgłośniejsze umysły.” Czy wielcy introwertycy, to zamknięte i zahukane osoby? Najlepsze na zaprzeczenie są żywe przykłady.

Sądzę, że tą listę powinni szczególnie zobaczyć rodzice, przyszli rodzice, dziadkowie, opiekunowie oraz wszyscy Ci, którzy wychowują czy zajmują się dziećmi. To właśnie w okresie dzieciństwa najciężej jest przetrwać i odnaleźć siebie, kiedy ważni ludzie dookoła starają się zmienić w introwertyku to, co najlepsze. Przeczytajcie listę i pomyślcie, czy którykolwiek z nich kojarzy się z odludkiem, dziwakiem, nudziarzem, ofiarą życia. Wymienieni poniżej ludzie zarobili wielkie pieniądze, zyskali sławę, zdobyli szacunek i zdecydowanie umieją poruszać się w świecie oraz niejednokrotnie mówić głośno na temat swojej osobowości.

Polecam zajrzeć do wpis o karierze dla introwertyka gdzie, w mojej opinii, mogą się świetnie sprawdzić. Chociaż obecny świat stawia na wszystko co głośne, łatwe i popularne oraz wywyższa ekstrawertyczne osobowości, to ludzie z introwersją nie są skazani na ciemne czeluście swoich samotni, być może trudniej jest im odnieść sukces i zrealizować swoje plany, lecz wszystko jest możliwe. Szukajcie inspiracji i autorytetów dla siebie, niektórzy z nich dla mnie znaczą bardzo wiele.

Znani ludzie z introwertyzmem:

Władza i pieniądze:

Bill Gates

Warren Buffet

Nelson Mandela

Aktorzy/Aktorki:

Clint Eastwood

Nicole Kidman

John Travolta

James Dean

Audrey Hepburn („I have to be alone very often. I’d be quite happy if I spent from Saturday night until Monday morning alone in my apartment. That’s how I refuel.”)

Meryl Streep

Pisarze:

C. S. Lewis

George Orwell

J. R. R. Tolkien

William Shakespeare

Hans Christian Andersena

Artyści i twórcy:

Peter Jackson

Steven Spielberg

Barbara Streisand

Mozart

Naukowcy:

Albert Einsteina

Stephen Hawking („Quiet people have the loudest minds”)

Charles Darwin

Czy wielcy introwertycy, to zamknięte i zahukane osoby? Nie i dobrze to zauważyć. Zobacz również: Introwertyk na zakupach oraz „Bez słów” M. Sheridan.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Czy wielcy introwertycy, to zamknięte i zahukane osoby? Inspiracje dla introwertyków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s