Quick books.

8 strasznych i mrocznych książek. Czy odważysz się przeżyć z nimi noc?


Straszne historie. Niebezpieczne domy. Miejsca jak z horroru. A przede wszystkim ludzie z mrocznymi tajemnicami. Wszystko co może przestraszyć, przerazić, wywołać panikę i nie pozwoli zasnąć przez kilka nocy. 

halloween2

W tym okresie jedni zabawiają się przebierankami za upiory, kościotrupy, wiedźmy i duchy, a inni odwiedzają na cmentarzach swoich bliskich zmarłych. Ten okres ma swój specyficzny klimat, obojętnie do której grupy należymy, dlatego należy to uczcić jakąś pasującą książką. Dnie coraz krótsze, za to wieczory i noce przeważają. Najlepszy momenta na odrobinę dreszczyku emocji, wydarzeń budzących grozę, postaci nie z tego świata, okropnych i makabrycznych zbrodni. Nikt nie chce tego przeżyć, ale zawsze można o tym poczytać.

halloween3

Polecam  literaturę okolicznościową, rzecz jasna, radzę dostosować tytuły do wieku oraz możliwości wytrzymałościowych nerwów. Znajdź moment lub dwa, aby przeżyć mroczną przygodę w wygodnym fotelu.

halloween1

1. „Dracula” Bram Stoker

Klasyka gatunku, która od lat budzi grozę. Przerażające zbrodnie, gdzie autor zadbał o najmniejsze szczegóły, a co gorsze, inspirował się autentycznymi wydarzeniami opisywanymi w gazetach. Czy to przypadkiem nie ten bohater jakiś czas temu okazał się…. Polakiem?

2. „Wywiad z wampirem” Anne Rice

Mój faworyt na tej liście, uwielbiam ją. Film wspaniały, ale książka jeszcze lepsza. Wywiad, który zaprowadzi nas do wiata nieśmiertelnych istot.

3. „Frankenstein” Mary Shelley

Byłam kiedyś w bibliotece i pewien młody człowiek (miał z 12 lat) chciał wypożyczyć ten tytuł. Niestety, pani bibliotekarka odmówiła. Aż tak straszne.

4. „Lśnienie” Stephen King

Prawdziwy nawiedzony dom, mroczna zimowa sceneria, zadziwiające zdolności dziecka. Kolejne wydarzenia w domu za sprawą zjaw prowadzą bohatera na skraj wytrzymałości psychicznej.

5. „Krwawe żniwa” Heather Graham

Legenda o Żniwiarzu wywołuje panikę w okolicy, po tym jak martwa kobieta była w kostiumie stracha na wróble, dokładnie tak jak w strasznej opowieści. Nie wszyscy wierzą w przerażającą historię i wyśmiewają wszystkie ostrzeżenia.

6. „Wypowiedz jej imię” James Dawson

Historia tego, jak kończy się niefrasobliwe wywoływanie duchów przez lekkomyślnych nastolatków.

7. „Wendigo” Graham Masterton

Przywołanie ducha, nawet w słusznych celach, nigdy nie kończy się dobrze. W odnalezieniu zaginionych dzieci ma pomóc przywołana zjawa, ale ona pragnie zapłaty.

8 „Dom. Droga ucieczki jest w Tobie” Frank E. Peretti, Ted Dekker

Niezwykła gra, szalona i przerażająca. Czy wygrana, to na pewno sukces?

Macie własne propozycję na książki w mrocznym klimatem? Znacie coś strasznego i z dreszczykiem emocji? Koniecznie piszcie własne propozycje i refleksje w komentarzach. Zobacz również: Książki, które na pewno kiedyś przeczytam oraz Przypomnienie lata w książkach.

Reklamy

11 myśli na temat “8 strasznych i mrocznych książek. Czy odważysz się przeżyć z nimi noc?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s