Z kultury.

10 najlepszych świątecznych filmów na Boże Narodzenie. Znasz je wszystkie?


christmas-12

Za co uwielbiamy święta? Za rodzinne spotkania, pyszne jedzenie, piękne dekoracje i…. filmy, jedyne w swoim rodzaju. Już na początku grudnia lubię w weekend puścić sobie coś bożonarodzeniowego i wprowadzać się w odpowiedni nastrój. Od lat mam swoje ulubione pozycje, tytuły, które chociaż znam na pamięć, to oglądam na okrągło.

Dzisiaj przygotowałam dla was listę dziesięciu moich ulubionych i najlepszych filmów na Boże Narodzenie. Jeśli macie ochotę poczuć już magię świąt, macie czas, te tytuły są dla was. Moje ulubione.

christmas-4

„Holiday”

Mój ulubiony świąteczny film. Oczywiście, świetna obsada, ale cała historia i klimat filmu mnie pochłonęły. Dwie kobiety na zakręcie życia zamieniają się domami na święta, żadna nie przypuszczała, jak wyjazd na drugi koniec świata zmieni jej przyszłość.

„Charlie i fabryka czekolady”

Pyszny film dla całej rodziny. Wielka fabryka czekolady i jej ekscentryczny właściciel po latach zamknięcia zaprasza na wycieczkę 5 losowo wybranych dzieci. Niesamowite miejsce otwiera przed zwiedzającymi bajeczną krainę, jednak każda z nich ma również wiele pułapek.

„To właśnie miłość”

Komedia romantyczna z Bożym Narodzeniem w tle. Losy mieszkańców Londynu splecione w filmie, pokazującym różne oblicza miłości. Wszyscy szukają tego samego, ale każdy inną drogą. A w tym wszystkim jeszcze świąteczny szał.

„Cztery gwiazdki”

Nie każdy lubi spędzać święta w domu z rodziną. Inni wolą wyjechać jak najdalej i wylegiwać się na słońcu. Jednak nie zawsze życie pokrywa się z planami. Małżeństwo tym razem zostaje w kraju i wyrusza w rajd po rodzinie w świąteczny czas.

„Kevin sam w Nowym Jorku”

Klasyka klasyki. Moja ulubiona część Kevina. Wiadomo, przez pomyłkę chłopak ląduje sam w Nowym Jorku. Tam przeżywa wiele przygód i znów ratuje święta, tym razem dzieciom. Pomysłowy chłopak nie tylko znajduje przyjaciół, również rozrabia w hotelu i ma potyczki ze złodziejami.

„Czekając na cud”

Boże Narodzenie w Nowym Jorku. Historie ludzi z różną przeszłością i z różną teraźniejszością. Święta spędzają różnie, inaczej na nie patrzą, czego innego pragną. Czekają na cud, jeden wielki jako narodzenie Jezusa i wiele małych, prywatnych.

„Grinch, świąt nie będzie”

Równoległy świat, gdzie święta to wielka, naprawdę wielka sprawa. Wszyscy tym żyją, no prawie wszyscy. Grinch nienawidzi świąt, wszystkiego co z tym związane, a nawet innych tak zakręconych na tym punkcie. Jest również jedna, mała dziewczynka, która się go nie boi. Choć już leciwa bajka, to nadal uwielbiana.

„Pada Shrek”

Shrek jest ojcem, ma również przyjaciela, który też jest ojcem. Jak zorganizować święta dla masy dzieciaków i to jeszcze tak wyjątkowych. Wyzwania dla najsłynniejszego ogra świata okraszone żartami i śmiesznymi przygodami.

„Cud. Na 34. ulicy”

Piękna, wzruszająca opowieść o prawdziwym, świątecznym cudzie. Parada z okazji Święta Dziękczynienia porusza machinę, dzięki której, mała dziewczynka znów zaczyna wierzyć w święta i Świętego Mikołaja.

„Przetrwać święta”

Czasami wydaje się ludziom, że święta samemu w spokoju to wspaniała sprawa. Jednak zupełnie inne postrzeganie na to mają ci, co zawsze muszą być sami. Film opowiada historię milionera, który za wielką sumę kupuje sobie rodzinę na święta, aby wreszcie nie być samemu. Czy cała heca się uda?

Macie swoje ulubione filmy świąteczne, bez których święta to nie święta? Koniecznie napiszcie o tym. Zobacz również: Moje ulubione cytaty. oraz Meryl Streep – filmy i ich książki.

Reklamy

10 myśli na temat “10 najlepszych świątecznych filmów na Boże Narodzenie. Znasz je wszystkie?

  1. a ja, jak typowy człowiek zagubiony w swojej epoce i pełen tęsknoty za innymi epokami, wybieram raczej te starsze – mój ulubiony – i świateczny, i w ogóle – „To wspaniałe życie”! polecam każdemu, kto jest w stanie znieść estetykę lat 40 i pewne niedoskonałości które nasze nowoczesne oko jednak jest w stanie wychwycić 😉

    Polubione przez 1 osoba

  2. oooo, moim ulubionym filmem też jest „holiday”, chociaż uważam, że dość mało osób go zna, a on taki absolutnie genialny jest. 🙂 sama też podobnie pisałam i widzę, że kilka nam się pokrywa. 😉
    pozdrawiam serdecznie.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s